Future Media+ Camp EXTRA: meediapädevus ja kommunikatsioon ajakirjanduses ja elus

Meie projekt Future Media+ Camp EXTRA toimus 3. ja 4. juunil 2023 Tallinnas. Noored meediahuvilised õppisid intervjueerimistehnikaid, kuidas kommunikatsioon ja väärinfo toimivad, said avaliku esinemise nõuandeid ja palju muud huvitavat.

Tuleviku Meedia asutaja ja meediapädevuse koolitaja Julia Rodina pühendas oma loengu sellele, kuidas kommunikatsioon ja väärinfo toimivad, milliseid kasulikke oskusi ja näpunäiteid me saame ajakirjanikelt õppida: kuidas infot filtreerida ja fakte kontrollida. Samuti õppisid osalejad olulisi intervjueerimistehnikaid, mida saab kasutada ka reaalses elus: kooli-, töö- ja ülikooliintervjuudes, igapäevases suhtluses jne.

Esimese päeva tegevused toimusid Tallinna Teletorni konverentsikeskuses. Lisaks loengule külastasid osalejad Tallinna Teletorni muuseumi ja arutlesid selle koha üle Eesti riigi ja meedia ajaloos.

EXTRA projekti teine päev keskendus kommunikatsiooni psühholoogilistele aspektidele ja sellele, kuidas inimesed tajuvad infot meedias, sealhulgas verbaalseid ja mitteverbaalseid signaale. Lektor Jelena Solomina, kes on ETV+ ajakirjanik ja avaliku esinemise koolitaja, andis väga kasulikke nõuandeid, kuidas kõne ettevalmistuda, millega arvestada ning rääkis oma isiklikest kogemustest ja oma ajakirjaniku ja telesaatejuhi teekonnast.

See projekt viiakse läbi koostöös Briti Nõukoguga Eestis osana programmi "Inimesed inimestega" (People to People Cultural Engagement Programme). Lisainfot Briti Nõukogu töö kohta Eestis leiate aadressilt www.britishcouncil.ee.

Eelmine
Nüüd näeme ajakirjandust uues valguses. Tagasiside meie meediapädevuse projektis osalenud pedagoogidelt
Järgmine
Tuleviku Meedia osaleb 12. augustil Arvamusfestivalil

Kirjuta esimene kommentaar

Email again: