Meie meediakirjaoskuse projektis osalesid õpetajad Tallinnast, Harjumaalt ja Ida-Virumaalt

Lõppes Tuleviku Meedia seni kõige pikem õpetajatele ja noorsootöötajatele suunatud meediapädevuse projekt, mis toimus Tallinnas juba kolmandat korda. 31 osavõtjat kuulasid erinevaid loenguid, osalesid põnevates meistriklassides ja aruteludes, külastasid Eesti Rahvusringhäälingu Uudistemaja ning tele- ja raadiostuudioid.

Projekt viidi läbi koostöös Briti Nõukoguga Eestis programmi People to People Cultural Engagement raames. Rohkem infot Briti Nõukogu töö kohta Eestis leiab aadressilt www.britishcouncil.ee.

Projekti programm 22.-25.augustil, 8.-17.septembril sisaldas loenguid, meistriklasse, arutelusid, kogemuste vahetamist, kohtumisi ajakirjanike ja toimetajatega, aga ka ajakirjandusega seotud programmi kirjandus- ja kultuuriosa, mis rääkis Tallinna ajaloost ja Sergei Dovlatovi loomingust. Õpetajad külastasid ERR-i Telemaja, Raadiomaja ja Uudistemaja, samuti ETV+, Raadio 4 ja portaali Rus.ERR toimetusi ja stuudioid.

Osalejatega kohtusid lektorid ja projektide eksperdid: meediakoolitaja ja MTÜ Tuleviku Meedia asutaja Julia Rodina, Rus.ERR-i raadio- ja veebiuudiste juht Tatjana Gassova, Raadio 4 peatoimetaja Julia Bali, ETV+ peatoimetaja Jekateriana Taklaja, Raadio 4 ja ETV+ ajakirjanik ja saatejuht Andrei Titov, ETV+ ja Nauka.ERR ajakirjanik ja toimetaja Julia Tisler, Delovye Vedomosti/DV.ee peatoimetaja Polina Volkova , ERR-i raadiouudiste ajakirjanik ja giid Natalia Saal, arst-psühhoterapeut ja õppejõud Taras Ivaštšenko.

Sellist projekti korraldab MTÜ Tuleviku Meedia juba kolmandat korda. Eesmärk on anda õpetajatele uusi teadmisi ajakirjandusest ja meediast, tutvuda ajakirjanikke ja uudistetoimetuste tööga ning anda osalejatele kasulikke ja praktilisi vahendeid meediapädevuse õpetamiseks.

Loengutes keskenduti ka faktikontrollile, tehisintellekti rakendamisele ning psühholoogilise vastupidavuse oskuste arendamisele infoga töötamise ja sotsiaalmeedia kasutamise kontekstis.
Eelmine
Faktikontroll päästab elusid: faktid ja nõuanded
Järgmine
Tuleviku Meedia asutaja Julia Rodina - Aasta infovastupidavuse edendaja

Kirjuta esimene kommentaar

Email again: