Emotsioonid, kohtumised ja know-how: Tuleviku Meedia korraldas esimese meediapädevuse konverentsi

30. märtsil toimus Tallinnas Tuleviku Meedia kevadine meediapädevuse konverents. Üritust toetasid Baltic Centre for Media Excellence ja Google. Meie esimesel konverentsil osalesid õpetajad, kes edukalt õpetavad ja edendavad meediapädevust.

Konverentsil esinesid õpetajad, kes on varem Tuleviku Meedia projektides osalenud ja edukalt meediapädevust õpetanud. 

MTÜ Tuleviku Meedia asutaja Julia Rodina ühendas oma ettekandes mitu teemat: meediapädevuse õpetamise allikad ja meetodid, kasulikud tehnoloogilised vahendid ning psühholoogilise heaolu tähtsus meediapädevuse ja õpetajaameti kontekstis. "Töö pedagoogidega on minu jaoks väga inspireeriv ja iga kord püüan pakkuda õpetajatele palju kasulikke allikaid, mis võivad hõlbustada meediapädevuse tundide ettevalmistamist ja inspireerida neid avastama uusi asju enda ja oma õpilaste jaoks. Iga kord olen rõõmus ja uhke meie projektides osalejate edu üle. Isegi need, kelle jaoks meediapädevus oli varem tundmatu valdkond, on seda edukalt oma tundidesse lülitanud. Mitmed õpetajad on loonud ja juba rakendavad oma koolides oma meediaprojekte," ütles Julia Rodina.

Oma meediapädevuse õpetamise metoodikat ja oskusteavet tutvustas Tallinna Õismäe Vene Lütseumi õpetaja ja Eesti vene keele ja kirjanduse õpetajate liidu juht Jelena Moissejeva. Oma meediapädevuse õpetamise metoodikat ja oskusteavet tutvustas Tallinna Õismäe Vene Lütseumi õpetaja ja Eesti vene keele ja kirjanduse õpetajate liidu juht Jelena Moissejeva.

Tallinna Juudi Kooli ja Haabersti Vene Gümnaasiumi õpetaja Alina Serkutan rääkis oma kursuse kõige edukamatest tundidest, näidetest ja tulemustest. Alina Serkutan ühendab oma tundides muuhulgas meediapädevuse, reklaami, disaini ja nende mõju ning videouudiste filmimise teemad.

Marija Dragunova Toila Gümnaasiumist rääkis, kuidas ta viib meediapädevuse elemente oma vene keele kui võõrkeele tundidesse, sealhulgas kuidas ta töötab kakskeelsete õpilastega. Tema õpilased arendasid näiteks intervjuu teemat ja lõid isegi animafilmi, kasutades uut sõnavara ja meediakirjaoskust.

Valentina Marcinkeviciene, Eurogümnaasiumi õpetaja ja Facebooki blogi ValentinaEsitleb.ee autor, tutvustas ka oma know-how'd. Tema ettekanne jagunes teoreetilisteks ja praktilisteks õpetamismeetoditeks, mida ta rakendab 9.-12. klassides. Valentina Marcinkeviciene kasutab palju uusi meetodeid ja pakub õpilastele võimalusi praktiliseks tööks, sealhulgas väljaspool kooli.

Konverentsi programm lõppes psühholoogi ja kunstiterapeudi Maria Šulmani meistriklassiga, kus ta rääkis, kuidas hoolitseda oma psühholoogilise heaolu eest ja vältida tööalast läbipõlemist. Ei ole saladus, et läbipõlemine ja stress on õpetajate jaoks pakiline probleem. Tänu Maria meistriklassile said osalejad analüüsida oma ressursse, mõtiskleda ja mõista, kuidas muutuda psühholoogiliselt vastupidavamaks.

Rohkem kui 30 õpetajat Tallinnast, Harjumaalt ja Ida-Virumaalt tulid 30. märtsil kuulama oma kolleege ja jagama kogemusi.

"Tahtsin, et meie konverents ei oleks mitte ainult kasulike teadmiste allikas, vaid ka inspiratsiooniallikas, sest õpetajad vajavad kolleegidega suhtlemist ja kogukonnatunnet. Olen õpetajatele väga tänulik osalemise eest, et nad tulid avatud südamega ning aitasid luua sooja ja koostööle orienteeritud õhkkonda," võttis MTÜ Tuleviku Meedia asutaja Julia Rodina kokku.
Eelmine
Uued avastused ja sõprused: kuidas toimus meie viies õpetajate meediapädevuse projekt
Järgmine
Toimus Meediapädevuse ja Euroopa tundmise koolitus õpetajatele

Kirjuta esimene kommentaar

Email again: