Uued avastused ja sõprused: kuidas toimus meie viies õpetajate meediapädevuse projekt

2024. aasta veebruaris ja märtsis osales 28 venekeelset haridustöötajat Tallinnast, Tartust, Harjumaalt ja Ida-Virumaalt meie meediapädevuse projekti raames loengutes ja meistriklassides ning külastas Eesti Rahvusringhäälingu (ERR) toimetusi.

Õpetajad külastasid ERRi ja said teada, kuidas Raadio 4, Rus.ERR ja ETV+ ajakirjanikud töötavad, kuidas saated eetrisse jõuavad ja mida on vaja ajakirjanikuks saamiseks.

Osalejad kohtusid MTÜ Tuleviku Meedia asutaja Julia Rodina, ERR-i venekeelse raadio ja veebiuudiste juhi Tatjana Gassova, Raadio 4 peatoimetaja Julia Bali, Raadio 4 ja ETV+ ajakirjaniku ja saatejuhi Andrei Titovi ning ETV+ ja Nauka.ERR-i ajakirjaniku Julia Tisleriga.

Paljud osalejad märkasid, et eriti oluline oli kohtuda ajakirjanikega ja kolleegidega, luua uusi sõprusi. Mitu pedagoogi juba plaanivad külastada ERRi toimetusi koos oma õpilastega. 

Me lõpetasime projekti videokoolituse ja mobiilse ajakirjanduse meistriklassiga. Oluline on öelda, et enamiku osalejate jaoks oli see esimene kogemus videote filmimise ja monteerimisega. Sellegipoolest tegid kõik suurepärast tööd ja avastasid uusi andeid.

Koos lektoriga, MTÜ Tuleviku Meedia asutaja Julia Rodina osalejad õppisid mobiilse ajakirjanduse vahendeid ja näpunäiteid, arutasid erinevaid videoformaate ning lõid rühmatöö tulemusena viis videouudist.

Täname Briti Nõukogu Eestis projekti toetamise eest!

Suur tänu meie projektipartneritele: Rus.ERR, Raadio 4, ETV+.

See projekt viiakse läbi koostöös British Counciliga Eestis programmi People to People Cultural Engagement raames. Lisainfot Briti Nõukogu töö kohta Eestis leiate aadressilt www.britishcouncil.ee.

Fotod: Margarita Mironova-Malkin

Eelmine
Käivitasime uue projekti noortele - Future Media Club
Järgmine
Emotsioonid, kohtumised ja know-how: Tuleviku Meedia korraldas esimese meediapädevuse konverentsi

Kirjuta esimene kommentaar

Email again: