Meediapädevuse kuust Eestis ja õpetajate meedia projektist - ETV+ ja Raadio 4 eetris
Sel aastal on oktoober meediapädevuse kuu. Täna rohkem kui kunagi varem on oluline osata eristada fakti ja arvamust, kontrollida infoallikaid ning saada aru sõnumite varjatud eesmärkidest. ETV+ eetris rääkisime kriitilisest mõtlemisest, ajakirjanduse mõistmisest ja Tuleviku Meedia meediapädevuse projektist, mis on suunatud venekeelsetele õpetajatele ja toimub 25.-27. oktoobril Tallinnas.
Kriitiline hoiak on eriti on tähtis nüüd, mil Euroopas käib sõda ning infooperatsioonid on üks osa Venemaa sõjategevusest. Infosõja eesmärk ei ole mitte territooriumi hõivamine, vaid inimeste, nende mõtete ja väärtushinnangute suunamine – olenemata sellest, millisel territooriumil need inimesed elavad.
Elame ajastul, mil iga inimene saab valida endale sobiva inforuumi. Sotsiaalmeedia algoritmid tekitavad kõlakodasid, kust saabki vaid seda infot, mis meeldib ja sobib, ning see omakorda võimendub. Rohkem kui kunagi varem on praegu oluline osata eristada fakti ja arvamust, kontrollida infoallikaid ning saada aru sõnumite varjatud eesmärkidest.
Eestis on meediapädevuse edendamisega tegelevad asutused ja mittetulundusühingud koondunud ühtseks võrgustikuks, kes on meediapädevuse kuuks kokku pannud programmi, mis pakub võimalust meediapädevuse teemadesse süveneda ja neil teemadel kaasa mõelda. Terve programm on Haridusministeeriumi kodulehel.
Intervjuu Meediapädevuse kuu ja õpetajate projekti teemal Raadio 4 eetris:
Kirjuta esimene kommentaar