Tallinna, Harjumaa ja Ida-Virumaa õpetajad alustasid aastat meediapädevuse õppega

Jaanuaris ja veebruaris toimub Tallinnas neljandat korda meie meedia- ja ajakirjandusprojekt Tallinna, Harjumaa ja Ida-Virumaa koolide õpetajatele ja noortekeskuste töötajatele. Projekti korraldab MTÜ Tuleviku Meedia koostöös uudisteportaali RusERR, Raadio 4 ja ETV+-ga. Projekti toetab Briti Nõukogu Eestis.

Jaanuarikuu projekti programm hõlmas loenguid, meistriklasse, arutelusid, suhtlemist, kogemustevahetust, kohtumisi ajakirjanike ja toimetajatega, samuti oli kavas eriline kirjanduslik ja kultuuriline osa, mis oli seotud ajakirjanduse, Tallinna ajaloo ja Sergei Dovlatovi loominguga. Lisaks, 12. jaanuaril õpetajad külastasid ERRi Telemaja ja Uudistemaja, ETV+ toimetusi ja stuudiosid ning portaali Rus.ERR.

Projektis osalejatega kohtusid ja kogemusi jagasid meediaekspert ja MTÜ Tuleviku Meedia asutaja Julia Rodina, ERR-i venekeelse raadio- ja veebiuudiste juht Tatjana Gassova, Raadio 4 peatoimetaja Julia Bali, Raadio 4 ja ETV+ ajakirjanik ja saatejuht Andrei Titov, ETV+ ja Nauka.ERR-i ajakirjanik ja toimetaja Julia Tisler, ERR-i raadiouudiste ajakirjanik ja kogenud giid Natalja Saal.

Projekti eesmärk on anda õpetajatele ja noorsootöötajatele uusi teadmisi ajakirjanduse ja meedia valdkonnas, tutvuda ajakirjanike ja toimetuste tööga ning anda osalejatele kasulikke ja praktilisi vahendeid meediapädevuse õpetamiseks. Lektorid pöörasid erilist tähelepanu teabe usaldusväärsuse kontrollimisele, tehisintellekti rakendamisele ning info- ja psühholoogilise vastupidavuse oskustega töötamisele teabega töötamisel. Rohkem kui 95 protsenti projektis osalejatest ütles, et nad juba õpetavad või kavatsevad oma tundidesse lisada meediapädevuse õpetamise elemente.

Projekt viidi läbi koostöös Briti Nõukoguga Eestis programmi People to People Cultural Engagement Programme raames. Lisateavet Briti Nõukogu töö kohta Eestis leiate aadressil www.britishcouncil.ee.
Fotod: Margarita Mironova-Malkin
Eelmine
Rõõmsat pühadeaega!
Järgmine
Käivitasime uue projekti noortele - Future Media Club

Kirjuta esimene kommentaar

Email again: